מקרה הזה קרה לא מזמן במעבדה שלנו. בשעות המוקדמות של הבוקר נכנס איש מאוד נסער עם בקשה להבטיח לעזור לו. בהתחלה לא כל כך הבנו מה בדיוק הוא רצה אך לאחר שהוא נרגע הוא התחיל לדבר. התברר שהוא איש עסקים, שעקב תקופת הקורונה מצב של העסק הפך להיות ממש לא טוב ולכן החליט להיכנס לעולם הדיגיטלי ולנסות לשווק את המוצר שלו שרך אתר אינטרנט.

הוא בירר לגבי בניית האתר והבין שזה סכום שכרגע אינו יכול לשחרר מהתקציב ולכן החליט ללמוד את הנושא לבד, במיוחד שיש לו זמן פנוי. הוא חפר בכל הפורומים, פעל לפי הסרטונים והדרכות ואפילו הגיע לשלב של רכישת דומיין וחבילת אחסון. הכין את כל החומרים הנדרשים והתחיל להתקדם אך כאן קרה גרוע מהכל מחשב קרס. הוא ניסה להתמודד עם הבעיה אך לא הצליח, הכי ביאס אותו שהוא לא ביצע גיבוי. הוא התייעץ עם איזה חבר שהמליץ לו לקחת מחשב של אשתו, לנסות לחפש בפורומים איך אפשר להציל את המידע מדיסק קשיח ואז לשחזר ולהעביר כל הקבצים למחשב של אשתו.

שחזור מידע לא עושים לבד

עוד כשהוא היה באמצע סיפור אפשר היה כבר לנחש שהרעיון של ביצוע שחזור קבצים לא צלח. כך זה גם היה. האיש סיפר שהוא מצא בכל מיני פורומים המלצות וגם מדריכים רבים איך אפשר לשחזר מידע לבד. הוא ניסה להוריד את התוכנות שונות אך כל פעם זה לא הצליח מסיבה אחרת. עד לבסוף, אשתו אמרה שאולי כדאי לפנות למישהו מקצועי וכך הוא הגיע אלינו. לבסוף חלק גדול מהמידע הצלחנו לשחזר במעבדה שלנו אך היו גם מספר קבצים שכנראה ניזוקו מניסיונות שחזור והם לא היו ניתנים לשחזור.

את הסיפור הזה החלטנו לפרסם מכיוון, שרב האנשים מנסים לפתור את הבעיה לפי סרטוני הדרכה ביו טיוב, או לפי המלצות בפורומים שונים עף על פי שלפעמים המדריכים האלו מטעים ואם מקפידים להיצמד להנחיות שלהם יכולים לאבד מספר קבצים או במקרה הגרוע מכל לאבד את כל המידע. הרי בן אדם אינו יהיה רופא שיניים וידע לעשות סתימה אחרי שהוא הסתכל סרטונים ביו טיוב, משום מה הוא אפילו לא ינסה. לפחות כך היינו רוצים לחשוב, אז למה במקרה עם מחשב הכל נראה אחרת?

אם אתם באמת מחשבים את המידע שלכם כמשהו חשוב וחיוני, אז אל תחפשו לעצמכם כאב ראש מיותר. לא עשיתם גיבוי בזמן פנו לחברה מקצועית, שמצוידת בצוות מקצועי בעל ניסיון וידע בתחום וכמובן במעבדה מצוידת בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לשחזר את המידע באחוזים מאוד גבוהים, שלעתים קרובות מגיעות עד ל100%.