שחזור מידע קפיצות בעת ניגון התקליטור נגרמות כאשר קרן הלייזר אינה מצליחה לקרוא את המידע בתקליטור באופן תקין. הגורם לכך עשוי לנבוע מבעיה בנגן או מבעיה בתקליטור.

אם קיימת עלייה פתאומית במספר התקליטורים הבעייתיים, סביר להניח שהנגן הוא מקור הבעיה.
במרבית המקרים אבק ולכלוך שהצטברו על העדשה (המפיקה את קרן הלייזר בנגן) הם הגורם לכך. ניקוי העדשה בעזרת תקליטור ניקוי מיוחד יפתור את הבעיה.
לעיתים הבעייה נגרמת בשל היחלשות הדיודה המייצרת את קרן הלייזר. עוצמת הקרן הולכת ופוחתת עם הזמן והיא אינה יכולה לקרוא את המידע בתקליטור מבעד למעט אבק או שריטות קלות שלא היוו בעיה בעבר.
במקרה כזה יש צורך למסור את הנגן לתיקון מקצועי.
אם התקליטור אינו מתנגן כשורה גם כאשר אנו בודקים אותו בנגן שונה, יש להניח שהבעיה נעוצה בתקליטור.
הבעיה עשויה להיות פשוטה לטיפול , כגון הסרת אבק ולכלוך שהצטברו על התקליטור, או מורכבת כגון שריטות עמוקות המחייבות תיקון מקצועי.
כאשר מתגלה בעיה, השלב הראשון הוא לנקות את התקליטור ביסודיות, יש להשתמש במטלית בד נטולת מוך, ובחומר ניקוי מיוחד המיועד למטרה זו. אסור בתכלית האיסור לנקות את התקליטור בתנועות סיבוביות. יש לנקות את התקליטור בתנועות ישרות, מהמרכז כלפי חוץ.שחזור מידע

אם גם לאחר ניקיון יסודי הבעיה לא נפתרת ,יש לבדוק האם קיימות שריטות על גבי התקליטור. לא כל שריטה משפיעה בהכרח על ניגון התקליטור. מיקום השריטה, כיוונה ועומקה הם הנתונים הקובעים את השפעתה. הנתונים הדיגיטלים מסודרים בתקליטור בצורת ספירלה, לשריטה ישרה שכיוונה מהמרכז כלפי חוץ , תהיה השפעה מועטה על קריאת התקליטור, מאחר שלנגן יש יכולת תיקון עצמי שמשלימה את הנתונים החסרים.

בניגוד לכך, שריטה בכיוון מעגלי תפגע ברצף גדול של נתונים אותם הנגן אינו יכול להשלים, ותשפיע על תקינותו.

גם שריטות בגב התקליטור (הצד עם ההדפס) משפיעות על תקינות התקליטור. כדי לאבחן שריטות מסוג זה, יש להביט בתקליטור מול מקור אור כשהצד עם ההדפס מופנה לכיוון האור. אם ניתן להבחין באור מבעד לשריטות או חורים קטנים בתווית, התקליטור לא ינגן כשורה.